KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12498373
*
nr 1249 8373
Ferdinand Fagerlin
(1825-1907), Sverige
Oljemålning, Läsande flicka. Signerad. Olja på duk, 47x51 cm
Kondition: skadad
Ferdinand Fagerlin, svensk bildkonstnär född 1825, död 1907.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 april 2019
kl 18:17:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/4 09:48:37
1
2.000 kr
22/4 18:05:29
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ferdinand Fagerlin
Ferdinand Fagerlin, svensk bildkonstnär född 1825, död 1907.
Läs mer om Ferdinand Fagerlin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ferdinand fagerlin läsande flicka olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47
-
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24
-
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17
*
Ferdinand Fagerlin
Kondition: skadad
Ferdinand Fagerlin, svensk bildkonstnär född 1825, död 1907.
Läs mer om Ferdinand Fagerlin
nr 1249 8373
Ferdinand Fagerlin
(1825-1907), Sverige
Oljemålning, Läsande flicka. Signerad. Olja på duk, 47x51 cm
Kondition: skadad
Ferdinand Fagerlin, svensk bildkonstnär född 1825, död 1907.
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 april 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/4 09:48:37 | 1 | 2.000 kr |
22/4 18:05:29 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ferdinand Fagerlin
Ferdinand Fagerlin, svensk bildkonstnär född 1825, död 1907.Läs mer om Ferdinand Fagerlin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ferdinand fagerlin läsande flicka olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47 -
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24 -
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17