KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12498373

nr 1249 8373

Ferdinand Fagerlin

(1825-1907), Sverige

Oljemålning, Läsande flicka. Signerad. Olja på duk, 47x51 cm

Kondition: skadad

Ferdinand Fagerlin, svensk bildkonstnär född 1825, död 1907.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.200 kr

måndag 22 april 2019
kl 18:17:04

20/4 09:48:37 1      2.000 kr
22/4 18:05:29 2      Vinnande bud

Ferdinand Fagerlin

Läs mer om Ferdinand Fagerlin